Ksznjk FreePrivacyPolicy!
SoftAir.hu
Airsoft fórum
KERESÉS
Vezérlőpult
Konverter
Cikkek

Taglista
Csoportok
GyIK
MASZ 2015
Fórumszabályok
Webmail
JÁTÉK NAPTÁR
Pontos idő: csüt. szept. 19, 2019 5:53 am

Időzóna: UTC + 1 óra

Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 2148 hozzászólás ]  Oldal 1, 2, 3, 4, 5 ... 62  Következő
Szerző PM
Fórumtag

HozzászólásHozzászólás témája: Re: Frissítéshez ötletek/javaslatok/kérdések vitafóruma
HozzászólásElküldve: szomb. máj. 18, 2019 6:42 am
HozzászólásMutasd csak ezt az üzenetet

SZU írta:
Igaz, teszt jelleggel rövid sorozat volt 350 fps mellé engedélyezve CQB-ra. De ettől még a 350 is tud csúnya dolgokat művelni. Tehát az maszk ajánlás CQB-ra ugyanúgy erősen javallott 350-el is.

Ez egyértelmű. Sajnos még így sem írnak ki kötelezőnek maszkot minden alapvetően csak CQB játékra szánt eseményen a szervezők. Persze mindenki gondoskodjon a maga testi épségéről. De pont ez lenne a lényeg, hogy ahol a 350 FPS torkolati energia is ekkora sebet ejt, ott miért engedjük be a 400-t? :(

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Fórumtag

HozzászólásHozzászólás témája: Re: Frissítéshez ötletek/javaslatok/kérdések vitafóruma
HozzászólásElküldve: szomb. máj. 18, 2019 6:19 am

Nem akartam belédállni. Szerintem csak arra próbáltunk értelmes választ adni, hogy miért nem számít az fps annyira DMR és assault/support között.

De aláírom, ha van egy nagyon faszán összerakott 400fps-es AEGed, reddot és billenő nagyítóval, akkor semmi megkötésed nincs, darálhatsz, bemehetsz a házba is és kilőheted kb. max. 5-10m lőtáv hátránnyal a DMeket is mint a szél. És ez mellé lehet full csendes a csúzli és vihetsz magadon komolyabb álcát is.

Szóval lehetsz DM is egy assault fegyverrel is.

Nekem nagy gondom nem lenne a max. 350fps a dedikált CQB-n kiírással. Úgyis a legtöbb játékszervező azt mondaná, hogy CQB elemeket tartalmaz a játéka és beengedi a 400-at is épületbe, mert nem dedikált CQB.

Nekem jelenleg 2 AEGem fér be CQB-ba és nem tervezem őket feljebb húzni.
De annyit neked is megemlítenék, amit itt már asszem pár hónapja mondogattam másnak, hogy egy Trasher féle dedikált max. 350 fps-es teszt játékon készült ez:

Kép

Igaz, teszt jelleggel rövid sorozat volt 350 fps mellé engedélyezve CQB-ra. De ettől még a 350 is tud csúnya dolgokat művelni. Tehát az maszk ajánlás CQB-ra ugyanúgy erősen javallott 350-el is.

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Fórumtag

HozzászólásElküldve: szomb. máj. 18, 2019 5:49 am

SZU írta:
Egyetértek!

Elfogadom az álláspontod és (végülis nem értem miért álltatok ennyire belém, mert) aztal is egyetértek, hogy a DMR-nek úgy mint a mesterlövésznek is figyelnie kell honnan lő. Amiről én beszélek az az, hogy ha rossz helyzetbe kerül, mert lehet olyan, akármennyire is jó az adott játékos. Akkor már nincs sok esélyed megvédeni magad.
De azt remélem nem gondolod komolyan, hogy a torkolati sebesség és a fegyver energiája nincs közvetlen összefüggésben az effektív lőtávoddal.

Azonban nagyon elmentünk a kommentem lábjegyzet szekciójába. Itt a CQB volt a kérdés. A DMR 2.32 J vs LMG 1.9 J csak mellékes. Amire SZU az első kommentjével rávilágított, hogy felesleges tobzódás a részemről a MASZ ugyanis lényegesen kevesebbet enged. Emiatt köszönet! Akármilyen triviális is volt a megoldás, a felvetés pedig együgyü...

De most már tényleg engedjük el ezt a DMR kérdést. Nincs egy DMR puskám sem jelenleg. Nem a saját sérelmeim miatt hoztam fel. Azt meg az első válaszomban kifejtettem, hogy a rejtek megválasztásával egyetértek. Egy csapatban játszunk, mégis felrúgjuk a másikat?

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Fórumtag

HozzászólásElküldve: szomb. máj. 18, 2019 5:24 am

Egyetértek!

Legutóbb Nagykátán egy életből kilőttem 16 jatekost kb. 1 órán belül a többségét sima AEG lőtávolságból. A siker titka annyi volt, hogy oldalba kerültem őket és max. 1-3 lövést adtam le rájuk. Néhánynak jutott csak lehetőség hogy rámlőjön, de kepzelheted, hogy nekem mar rajtuk volt a szálkereszt és láttam hova ment az előző bb, míg ők akkor álltak neki engem észrevenni, rám emelni a fegyvert és lőni.

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Fórumtag

HozzászólásElküldve: pén. máj. 17, 2019 11:22 pm

Idézet:
Jogosan érzem és hallom másoktól is, hogy ez így minden csak nem átgondolt?

Szerintem nem, mert lehet eredményesen játszani DMR szerepkörben.
Méghozzá annyira, hogy általában a többiek picsognak.

Bizonyos szempontból olyasmi a helyzet az LMG-DMR között mint a DMR-bolt action sniper között.
Ha kölcsönösen észreveszik egymást akkor az esetek többségében a játékos képessége és/vagy a fegyver tűzgyorsasága dönt, nem a lőtáv.

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Fórumtag

HozzászólásElküldve: pén. máj. 17, 2019 8:05 pm

Nem értesz valamit. Az fps-nek kevés köze van a lőtávolságodhoz.

Nekem egy 330 fps-es MP5K-val (kb. pisztoly csőhosszal) 50m-ről simán kilövöm egyeslövéssel is a népet. Van egy 360 fps-es AKM-em, amivel 0.28-assal 55-60m-ig le tudok küzdeni játékosokat egyeslövéssel is.

Van egy G3-as DMR puskám, 500 fps-el. 0,36-al etetem és olyan max. 70m-ig visz el. Célzott lövéssel 50m-ről még a4-es lapot lövök, ami kb. fej.

Van egy spring sniperem, ami 530 FPS. 0.45-el 60 m stabilan eltalálom az a4-est.

Az FPS arra jó, hogy nehezebb BB-vel is menjen. A nehezebb BB meg arra jó, hogy nagy távolságból is pontos maradjon és hogy még meg is érezzék ott is a találatot. Nomeg a szél és falevelek ellen is jobb, mint a 0.25-ös.

A találataim 90%-át DMR és sniper puskákkal olyan 40-50m-ről értem el, 9% át 50-60m-ről és 1%-át ennél messzebbről. Általában nincs akkora rálövési távolság egy átlagos játékon, mert sűrű az erdő, a bozót, közelebb vannak a fedezékek stb. Viszont az AEG lőtávolságból én jobban tudom garantálni a találatot, még kilógó testrészek esetében is, mint egy 400 körüli AEGes aki csak ellő addig, de már szór mint az állat, hogy eltaláljon.

De ha jön egy átlagos géppuskás emberke, aki cipeli reggel óta a 12 kilós játékpuskáját és rám tud lőni egy full sorozatot, akkor A, én hibáztam mert észrevett, B én hibáztam, mert nem lőttem még ki.

Ha én veszem észre előbb, akkor simán kilövöm, mielőtt még lőhetne. Ha nem tudom biztosan eltalálni, akkor meg úgy mozgok/nem mozgok hogy egyébként sem vesz észre.

A DM és sniper munkakört nem feltétlenül a +300 fps és a +30 m teszi azzá, ami. Járj halkan, nyisd ki a füled, álcázd magad rendesen. Ismerd a fegyvered és saját képességedet, tudj távolságot becsülni. Tudd, hogy mikor kell lőni, mikor nem kell. A fegyvered jó, ha sokkal halkabb, mint az átlagos cuccok. Így ha mellé is lősz, kapsz még 1-2 rálövésnyi lehetőséget, mert nem fogják tudni pontosan honnan jött a lövés.

Ha mindezek mellett fusztrált vagy, mert kilocsolnak állandóan, akkor vagy rossz helyre jársz játszani, vagy nem neked való ez a játékstílus.

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Fórumtag

HozzászólásElküldve: pén. máj. 17, 2019 5:26 pm

captaINstraiTJacket írta:
Idézet:
Rengetegszer látok dühös támogató mesterlövészeket, akiket kilocsol az LMG.

A DMR nem a +50-100 FPS-től DMR, pontosnak is kell lennie.
...de a pontosság sem ér semmit ha úgy játszol vele mint egy karabéllyal.

Nézd lehetsz te akármilyen pontos. De ha jön rád 4 játékos akik a szabályok értelmében annyi BB-t köpjetnek a levegőbe egységnyi idő alatt amennyit a nem szégyelnek, neked pedig 2 tyúklépés az előnyöd velük szemben egy bozótos tövében gubbasztva. Hiába mondod, hogy legyen az ember zen és váljon egyé a környezetével és a mindenséggel, az első leadott lövése után le fogják szedni egész egyszerűen azért, mert ha pozícióban marad akkor azért locsolják ki. Ha felkel, hogy máshová menjek akkor pedig azért. Láttam már mező közepén ácsingózó DMR-t és ,,sniper”-t is. Nem is lepődtem meg, amikor narancskendővel a fejükön láttam őket viszont. De itt értelemszerűen nem a címeres barmokról van szó.

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Fórumtag

HozzászólásElküldve: pén. máj. 17, 2019 5:16 pm

SZU írta:
Idézet:
Kézi- és támogatófegyverek

(Max. 120 m/s, 400 fps)

MASZból idéztem. Nem 50, hanem 100 FPS előnye van egy DMR-nek. Ha 450-el motorostárral darál a muki, akkor vagy csal, vagy a helyi szervezés valamit felülbírált.

Sajnos már az idejét sem tudom mikor láttam utoljára 400 FPS körüli LMG-t. De valóban. Ez esetben nekem kellene jobban megválogatnom a játékaimat. :(

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Fórumtag

HozzászólásElküldve: pén. máj. 17, 2019 3:19 pm

Idézet:
Rengetegszer látok dühös támogató mesterlövészeket, akiket kilocsol az LMG.

A DMR nem a +50-100 FPS-től DMR, pontosnak is kell lennie.
...de a pontosság sem ér semmit ha úgy játszol vele mint egy karabéllyal.

Azokat locsolják ki akik azt hiszik, hogy a több FPS-től messzebbre tudnak lőni a többieknél és ezért se álcára, se fedezékre nincs szükségük.

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Fórumtag

HozzászólásElküldve: pén. máj. 17, 2019 1:42 pm

Idézet:
Kézi- és támogatófegyverek

(Max. 120 m/s, 400 fps)

MASZból idéztem. Nem 50, hanem 100 FPS előnye van egy DMR-nek. Ha 450-el motorostárral darál a muki, akkor vagy csal, vagy a helyi szervezés valamit felülbírált.

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Fórumtag

HozzászólásElküldve: pén. máj. 17, 2019 1:27 pm

Sziasztok!

Kicsit szakítva az előttem szólókkal és a pajzs témával, felvetnék egy örökzöld klasszikust. Az FPS határokat. Tudom, hogy minden pálya magának limitálja, de egyre többször jön fel ez a téma. Járjuk az országot és szinte mindenhol kérdés. Csak sajnos nem, vagy csak nagyon ritkán azok gondolkodnak el rajta akinek kellene. Kedves szervezők...
Miről is van szó?
CQB 400 FPS. Amióta ez belekerült a MASZ-ba, azóta mint a véres kardot lóbálja boldog, boldogtalan és megy haza a paraszt öklömnyi lila foltokkal. Mert úgy is megijed és rálő 1 m-ről a másikra. Mert hiába nem egyes lövés attól még úgy húzza, mint ha az élete múlna rajta. Egyébként az ilyen jómadarak is megérnek egy misét. Nem lenne biztonságosabb újra 350-ben maximalizálni a CQB replikákat? Régen az volt a kifogás, hogy sokan nem tartanak 2 fegyvert csak azért, hogy CQB-re járhassanak. Mondjuk ezt akkor sem értettem. Ha járni akar, akkor tartson vagy béreljen, vagy vigyen pisztolyt. Mindegy.
De ma már el van árasztva a piac előfeszítéses és rugócserés rendszerekkel.
Valamint ha már itt vagyunk a DMR valóban ideális 500-ban? Ott is jobbnak éreztem az 530-t.
Rengetegszer látok dühös támogató mesterlövészeket, akiket kilocsol az LMG. Mert belepakolják a 0.25-ös BB-t a 3000-es tárba. Nem baj ha elvisi a szél az 500 BB-ből valamelyik majd csak talál a 450 FPS-el. A szerencsétlen DMR meg pötyögtet lassan a maga 0.33-0.40-es BB-jével 50 FPS plusszal. Ki lehet számolni mennyit ér az az 50 FPS távolságra ültetve. Sőt volt ahol 460 volt a DMR plafon. Egyedül látjuk ezt így? Jogosan érzem és hallom másoktól is, hogy ez így minden csak nem átgondolt?

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Fórumtag

HozzászólásElküldve: szer. ápr. 10, 2019 10:41 am

Egyetértek.

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Fórumtag

HozzászólásElküldve: szer. ápr. 10, 2019 10:08 am

Teljesen egyetértek.

A full plexi oszlatós pajzsnak pont a hátrányai hiányoznak, és nagyon unreál.

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Fórumtag

HozzászólásElküldve: szer. ápr. 10, 2019 8:38 am

Pajzsos témára reflektálva. Én sem gondolom hogy ez MASZ hatáskör. Általánosságban:

ezek

nem összekeverendők ezekkel

IRL ballisztikus képességeiknek és súlyuknak köze nincs egymáshoz. Én a plexi pajzsoknak airsoft játékon max késelés elleni védettséget adnék :) Aki meg pajzsozni akar az cipekedjék és korlátozza a saját látási viszonyait. :twisted:

-rocko

Vissza a tetejére
Moderátor

HozzászólásElküldve: kedd ápr. 09, 2019 4:09 pm

Ott ugye így tolják:
Kép

Kép

Vissza a tetejére
Fórumtag

HozzászólásElküldve: kedd ápr. 09, 2019 3:52 pm

Na igen, és ráadásul már legalább 1x felmutattam a Trasher féle kisérleti rövid sorozat a CQB-ban 350FPS alatti képet és hosszú kommenteken keresztül ment róla a diszkurzus.

Teljesen mindegy, hogy a valóságban géppisztoly, az AS meg csak 330Fps. Több BB nagyobb eséllyel okoz sérülést és jobban is fáj. A videón a paraszt meg ha már lehet sorozni elven rögtön a varrógép ROF-ot pakolta össze és nyomatja a 10-15 BB-s sorozatokat közelről.

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Moderátor

HozzászólásElküldve: kedd ápr. 09, 2019 3:44 pm

Az bb fosós péjtbóérszoft USA annyira a MASz-ra tartozik, hogy erre már nem is reflektálok.
Bár lassan elengedem az egész magyar érszoftot is...

Vissza a tetejére
Fórumtag

HozzászólásElküldve: kedd ápr. 09, 2019 3:01 pm

Nincs baj a pajzzsal, a legtöbb amit egyszerre láttam itthoni AS bevetésen az a 3 db. volt a támadóknál egy kb. 200 fős CQB eseménynél. Ráadásul a 3-ból 2-t letettek pár óra múlva, mert fárasztó is volt cipelni és az épület adottságai miatt sok helyről lehetett oldalba lőni a pajzsost.

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Fórumtag

HozzászólásElküldve: kedd ápr. 09, 2019 1:42 pm

Ha az előnyei mellett megvannak a hátrányai is (minimum súly, maximális méret, maroklőfegyverrel használható, megvannak a nemezisei) akkor szerintem színesíti a játékot. Ráadásul a nagyon passzív kempeléssel szemben sokszor az egyetlen hatékony eszköz cqbn.
Mivel a kempelést betiltani nem lehet, én a pajzsot sem tiltanám, csak keretek közé szoktuk szorítani, de ez szervezői hatáskör már, nem gondolom, hogy masz.

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Fórumtag

HozzászólásElküldve: kedd ápr. 09, 2019 1:16 pm

Ha már plexi pajzs. Felmerült bennem, hogyan is van itt a fedezék mögül lövés kérdése. Ha a pajzs fedezéknek számít, akkor elvileg csak úgy lövöldözhetsz mögüle, hogy a tested egy része is kilóg, fej, váll stb. Mintha egy normál falat használnál fedezéknek. A beplexizett kukucskáló lyuk innentől kezdve értelmét veszti, mert úgy sem ér lövöldözni, hogy mondjuk a falon van egy kis lyuk, amin kinézel, a fal mellett meg kidugod a puskát aztán a kilőtt BB folyammal célzol.

Jobban belegondolva, fontos ezt a pajzs dolgot erőltetni? Mert, ha ez tényleg olyan előnyökkel jár, hogy ha azon kopog a BB, akkor az nem találat és max 1-2 ember tud egy meccsen hatástalanítani, akkor csinálok magamnak egy méretes furnér pajzsot, felrögzítem a bal alkaromra, csinálok egy kis tartót a puskának a jobb oldalon aztán én leszek a modern Sir Pendragon.
Sőt, ha teszek rá kis kerekekt meg falat minden oldalra én lehetek a Bástya elvtárs is.

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Fórumtag

HozzászólásElküldve: kedd ápr. 09, 2019 12:48 pm

Felénk már jól bevált házi szabály, hogy a 40mm-esek a pajzs "nemezisei" és szemtől szemben kilőhetőek vele. Ezzel a pajzsok túlereje el is múlt nagyjából, mégis jól használhatóak maradtak, mert azért nem sokan rohangálnak 40mm-essel.

A szabály úgy szokott élni, hogy, ha meglövik a pajzsot vele, akkor felkiáltással is jelezni kell a lövőnek, hogy "gránátvető", a félreértések elkerülése érdekében, hogy ez nem csak több egyszerre beérkező sorozat volt. Ilyenkor a pajzsos sétál a visszaállóra (pajzsostul, mert megsemmisült), ha raj van mögötte, azt megvédte.

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Fórumtag

HozzászólásElküldve: kedd ápr. 09, 2019 12:42 pm

Szerk: jobb ha nem terjed.

A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Royce kedd ápr. 09, 2019 8:18 pm-kor.
Vissza a tetejére
Fórumtag

HozzászólásElküldve: kedd ápr. 09, 2019 7:29 am

Redbo04 írta:
Pajzs és géppuska? RPG CQB-n?
Alapvetően szervezői hatáskör, bár józan paraszti ésszel végiggondolva nem is kérdés...

Azért tréfáltam el, mert mindenki elkezdett aktívan írogatni, csak nem az első kérdésemre.

Egyébként igen, találtam már magam szembe plexi pajzsos emberrel, csigatáras AEGel egykezezve szólózta a szobákat. És alapból a MASZ kijelenti, hogy a gránát találat ellen a kemény fedezékek, pl.: pajzs megvéd. A 40mm-re nem ír semmit ezzel kapcsolatban és az RPG is 40mm-s gyakorlatilag.

Mondjuk nálam az is határeset már, amikor a 40mm-el ki lehet lőni játékost, mint repeszgránát. Járművet, mint pct gránát, valamint a szoba plafonjába lőve bedobott kézigránátnak felel meg a kilövő játékos meg sértetlen marad.

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Fórumtag

HozzászólásElküldve: hétf. ápr. 08, 2019 8:37 pm

Amit összeraktál, -bár egyben még mindig nem tetted/írtad közzé- az úgy jó is.
Viszont értelme akkor lenne, ha a játékokat uniformizálnánk és akkor talán működhetne.

Ami problémákat felsoroltok, az egyik sem a MASZ miatt van.
Az adott szervező a leginkább okolható, hiszen ha kiírásba bele sem írta/tiltotta, a játékon meg engedi/másképp mondja, akkor ez minősíti őt.

Készülhet fullos operációs rendszer is akár kiegészítésképpen, ami aztán mindenre kitér :D csak értelme nem lesz...
Nem az a baj, hogy nem elég részletes, hanem az, hogy semminek nincsen következménye!
Amíg az idióta simán elmegy máshová, amíg a kétezer párszáz forintjáért, a szervező mindent elnéz, addig nem lesz változás.
Ha ez megváltozik akkor működni fog még akár a legelső verziójú MASZ is.

Pajzs és géppuska? RPG CQB-n?
Alapvetően szervezői hatáskör, bár józan paraszti ésszel végiggondolva nem is kérdés...

Vissza a tetejére
Fórumtag

HozzászólásElküldve: hétf. ápr. 08, 2019 8:13 pm

igen, de az se megoldás hogy helyből tiltunk mindent majd, simán megszegjük a szabályokat.
továbbra is úgy gondolom, hogy amit összeraktam az vállalható, könnyen értelmezhető, de biztonságos.

Vissza a tetejére
Moderátor

HozzászólásElküldve: hétf. ápr. 08, 2019 6:30 pm

Szerintem nem hurroglak le...mindig biztos nem.

Ne csak azt olvasd el és értsd meg amiről úgy gondolod, hogy neked céloztam.
Erről szó sincs.

Csupán a realitás talaján próbálok maradni, mert az a MASZ amibe beleveszünk minden ilyesmit az 10 kötetes Enciklopédia lesz és nem egy könnyen átfutható és értelmezhető.
Érted...még ezt sem olvassa el a Pápdzsihuszár.

Vissza a tetejére
Fórumtag

HozzászólásElküldve: hétf. ápr. 08, 2019 4:40 pm

Vivax írta:
Ne legyünk már ennyire önzőek, hogy mert nekem van, akkor legyem már szabály róla.
tegyük fel, hogy legál lesz a ThunderB, és a szervező azt mondja, hogy nem engedi, akkor ott fogsz hisztizni hogy "De a masz így meg úgy"... ?

annak a szabálytervezetnek amit írtam pont ez a lényege, hogy kötelező jelleggel ki legyen írva hogy mehet e vagy nem, szó sincs hisztiről, fixen nem hordom sehova, mert a masz tiltja, és a csökkentett puff se fér bele a masz15 be, mégis használják, meg engedik, pont ezen akarok változtatni.

Értem hogy az a lényeg hogy lehurrogj mindig, mert a régi tök jó meg minden és mert nem tetszett ahogy felvezettem a dolgot, ha egyetértesz ha nem.

De akkor lehet úgy is csinálni, hogy a szervező megengedi, viszek egy decibell mérőt és akkor mehet a helyszínen a magyarázkodás, hogy akkor most ez mehet de tulajdonképpen, a Masz on nem megy át, de softair es játék tehát masz nélkül ki se lehetne írni.

Vissza a tetejére
Moderátor

HozzászólásElküldve: hétf. ápr. 08, 2019 5:54 am

A Pajzs témára reflektálva:

(nem járok CQB agymenésre bb-t fosni így sajnos csak begyöpösödött fejjel tudom szemlélni a témát, ne vegyétek objektív vélemény formálásnak)

- szerintem ez szervezői hatáskör.
Írja le a szervező, hogy az ő játékán lehet e használni, ill. milyen kritériumok mellett.

Mint például a fegyvertalálat, azaz Defaultban találat, vagy a medikelés, azaz ha eltalálnak kiestél. A MASZ ezeket nem szabályozza külön, mégis benne van a játék kiírásban. Ne keverjük a kettőt. A mASZ az alap és a szervező hozzá írja, hogy van fegyvertalálat, vagy medik...mint ahogy a legtöbb helyen ez ugye így is van.

Max az itt felgyülemlett rettenetesen fontos játéktechnikai elemek miatt lehetne a MASZ végére beírni, amolyan "Opcionális Játéktechnikai Szabályok" mellékletet. Szerintem felesleges.

Gránát: mi az hogy izgulni kell a játék előtt? Le van írva a játékkiírásban, ha nincs megkérdezed az eligazításon.
3 hete Veszprémban én sem dőltem a kardomba, mikor Tronix közölte, hogy csak a bb szóró játszik. Ennyi.

Ne legyünk már ennyire önzőek, hogy mert nekem van, akkor legyem már szabály róla.
tegyük fel, hogy legál lesz a ThunderB, és a szervező azt mondja, hogy nem engedi, akkor ott fogsz hisztizni hogy "De a masz így meg úgy"... ?

Cefetül színesíti a gránát a játékélményt, de csak abban az esetben, ha játékosok elég érett fejjel használják. Tudják, hogy ami berepül az ablakon, az mi a "radai rosseb".
Pl a 40-es szivacs gránát, berepül az ablakon, egy vagy észre sem veszik, vagy fingjuk nincs róla mi az.
Egyik csapat megadja, a másik meg nem.

Vissza a tetejére
Fórumtag

HozzászólásElküldve: hétf. ápr. 08, 2019 5:43 am

Én se rajongok a hanggranatert, de a masz azt favorizalja. Tornado otthon pihen, thundert meg hordom.
En ugy latom sokan akarnak hasznalni, szervezoknek is tetszik, utat talal maganak.
Veszek sordint... :D

Vissza a tetejére
Fórumtag

HozzászólásElküldve: hétf. ápr. 08, 2019 5:36 am

IOWA írta:
Jó akkor kimondom, tessen mindenki bb szórós gránátokat szerezni, van több a piacon , hangja nuku(tehát nem lehet vele problémázni), és ha a bb eltalál akkor meg megadom...
A hangránátosok meg menjenek be egy szobába zárják magukra az ajtót az robbanhassanak egymás mellett, oszt ott nincs 5 méter..

Több éve én vagyok a gránátos a csapatban, a Cyclon megjelenése óta használok 1 Tornadot és 2 Cyclont párhuzamosan. Kis házi meccseken nincs is baj velük, mindig megadják. De ahogy elmegyünk egy “nagy cqb-re” totál hatástalanok, még úgy is, hogy a szoba szabály/5m-es kör elve élni szokott, nem csak a bb találat.
Ez pedig (feltételezem) nem azért van, mert nem akarják megadni, hanem mert a nagy roham, hangzavar, gellerből pattogó bbk között sem meghallani, sem érezni nem lehet a 100-120 fps körül távozó bbket. Azzal is próbálkoztam hogy kiabálom hozzá hogy “gránát” amire a legutóbbi két alkalommal azt válaszolták, hogy besült, pedig hallottam, hogy elszólt (tudom mit kell hallani).

Hatásos kézi gránát nélkül a cqb pedig nagyon irreál kempelésbe tud átmenni, úgyhogy részemről hanggránát +1 (kövezzetek meg) amíg nincs jobb alternatíva. (A halkítottat támogatom, és tesztelem több hete, hogy lehet halkítani, anélkül, hogy tovább rövidülne az elsülési idő.)

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Fórumtag

HozzászólásElküldve: vas. ápr. 07, 2019 8:04 pm

SZU írta:
Nade lőhet a pajzsos most akkor géppuskával is és ne adja meg az RPG találatot sem? =D

kérdés jogos, de szerintem az ilyeneket a szervezőknek kell meghatározniuk.

Vissza a tetejére
Fórumtag

HozzászólásElküldve: vas. ápr. 07, 2019 6:58 pm

Nade lőhet a pajzsos most akkor géppuskával is és ne adja meg az RPG találatot sem? =D

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Fórumtag

HozzászólásElküldve: vas. ápr. 07, 2019 6:56 pm

Jó akkor kimondom, tessen mindenki bb szórós gránátokat szerezni, van több a piacon , hangja nuku(tehát nem lehet vele problémázni), és ha a bb eltalál akkor meg megadom...
A hangránátosok meg menjenek be egy szobába zárják magukra az ajtót az robbanhassanak egymás mellett, oszt ott nincs 5 méter..

Vissza a tetejére
Fórumtag

HozzászólásElküldve: vas. ápr. 07, 2019 5:47 pm

IOWA írta:
Jajmàr de unom a grànàt dolgot. Hidd el a sok hupàkoló melett, van aki beszerezte a hallkabb héjat stb és jàtszik vele... Ennyi. Hol van a kizàrollagos tiltàs?
No offensive.

Az egyetlen gond az hogy a halkabb héj se felel meg a jelenlegi szabályoknak (Masz15).

Értem hogy unalmas a téma, de azért megy a rinya hogy be legyen tartható a szabály, mert ha továbbra is kontroll nélkül nem tartják be a szabályokat akkor az pont a biztonság rovására megy.

Ellenben ha van egy szabály, ami engedi, ámbár szigorúan limitálja, akkor az átlag user arra fel tud készülni, és nem a játék előtt megy az izgulás, és a pillázás hogy akkor most mehet e vagy sem.

Vissza a tetejére
Fórumtag

HozzászólásElküldve: vas. ápr. 07, 2019 10:57 am

zaj: amit annak érzünk. amúgy 80Db fölött. Munkahelyen 85Db fölött a munkavédelmis előírja, hogy csökkenteni kell az ártalmat. Egy Wagner az első sorban 110-125Db. 130Db fölött halláskárosodás.

A gránát és a résen átlövés is olyan téma, aminél 50-50 oldalas szabályozást lehetne írni, de senki nem fogja elolvasni, betartani meg pláne. A lényeg valahogy az lenne, hogy a játék a biztonság (lőjük egymást bakker) mellett ne vegye el a játékélményt, realisztikus legyen. Mert már a résen átlövésnél is ott tart a dolog lassan, hogy 2 faág között se lehet átlőni.

Ha én vinném a pajzsot, és 5m-ről meglőnek, én megadnám. Ha ballisztikai pályán a játéktér másik oldaláról, akkor meg nem. És itt nem a számokat kell nézni, hanem a mögötte rejlő gondolatot. :wink: :D

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 2148 hozzászólás ]  Oldal 1, 2, 3, 4, 5 ... 62  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra