SoftAir.hu
Airsoft fórum
KERESÉS
Vezérlőpult
Konverter
Cikkek

Taglista
Csoportok
GyIK
MASZ 2015
Fórumszabályok
Webmail
JÁTÉK NAPTÁR
Pontos idő: hétf. dec. 17, 2018 3:33 am

Időzóna: UTC + 1 óra

Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 3043 hozzászólás ]  Oldal 1, 2, 3, 4, 5 ... 87  Következő
Szerző PM
Fórumtag

HozzászólásHozzászólás témája: Re: Védőfelszerelés (Szemüveg, maszk, stb.)
HozzászólásElküldve: hétf. nov. 26, 2018 9:58 pm
HozzászólásMutasd csak ezt az üzenetet

latyaa írta:
Az egyik egy Ess crossbow
másik meg egy Bollé X500.

Bolleról másodkezű tapasztalataim vannak, állítólag jó.
Crossbow az egyik legjobb szemüveg, sok kiegészítő kapható hozzá, ha érdekes, létezik dupla keretes szett amiben egy normál és egy vékonyított keretet kapsz. A vékonyított keret lőtéren hasznos, nem építi az agyadba a fültok.
Itthon is kapható: https://www.tacticalstore.hu/Gyartok/ESS
Nem olcsó, de hosszú évekre veszed. Viszonyításként egy ESS Crowbart nyúzok lassan két éve, ebből egy évig szemműtét miatt 0-24ben kellett hordanom. A keretet alapos pucolás után a mai napig mutogathatom újként, a sötétített lencse egy elejtés-rálépés kombót sínylett meg, alsó élén emiatt minimális sérülés van, egyébként gyakorlatilag 0 karc.
Az ESS mellett szól hogy napszemüvegként hordva sem néznek vele hülyének.
Kép

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Fórumtag

HozzászólásElküldve: csüt. nov. 22, 2018 11:32 am

Vagy összeniggerkedsz egy tesco-s 2000FT-os görkoris sisakot ninja delta helmetté, ahogy én:

Vissza a tetejére
Fórumtag

HozzászólásElküldve: kedd nov. 20, 2018 9:37 pm

Köszi srácok, akkor megpróbálom ezekkel a párnákkal.

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Fórumtag

HozzászólásElküldve: szomb. nov. 17, 2018 1:13 pm

+1

Ultimate Tactical sisak + FMA párna szett, ilyen:http://www.taiwangun.com/en/helmet-protection/helmet-protective-pad-set-mod-a-grey-fma?from=listing&campaign-id=19

Vissza a tetejére
Fórumtag

HozzászólásElküldve: szomb. nov. 17, 2018 6:36 am

Amit leírtál azt a legtöbb állítókerekes FAST replika tudja, még az 5 ezres kategória is. Más kérdés, hogy eddig nem találkoztam olyan állítókerekes replikával, aminek a kereke szorult volna annyira, hogy ne lazult volna le magától idővel.
Hogy válaszoljak is , nekem a GF-en kapható Ultimate Tactical van. A gyári kemény szivacsokat én minden sisakomból kib*sztam, és kibéleltem a bárhol kapható memóriahabos szettel, azzal már vállalhatóan kényelmes. Ha rám hallgatsz olyat veszel amin sok szellőzőnyílás van.

Vissza a tetejére
Fórumtag

HozzászólásElküldve: pén. nov. 16, 2018 11:02 pm

Sziasztok!
Ötleteket szeretnék, illetve tapasztalatokat Tőletek.
Új sisak vásárlása a téma, csak kissé nehezen boldogulok, mivel a legtöbb bolt ahonnan vásárolni szoktam, véletlenül sem kis hazánkban található, így sajnos a próbálás kiesik.
A cél, hogy egész napos hordás esetén is megmaradjon egyfajta kényelmi faktor, nyilván nem kell itt túlextrázni, de a jelenlegi egy teljes nap után, szétnyomja a fejem, főleg, ha még fejhallgató is fel van véve. Jelenleg egy 57-61 -es méretű sisak van, a márkát nem tudom, de a legolcsóbb volt anó a twg-n :))
Ha van valakinek egy jó bevált gyártója és típusa, örömmel venném, ha megosztaná velem.
Az ár apszolút másodlagos, de nem is szeretnék nagyon elszálni, mondjuk 10-20k közötti értéktartomány szerintem megfelelő erre a felszerelésre.
Kritériumok:
-ne legyen mich 2000
-kb 60-61 körüli fejekre kell, nem lehet túl szűk és túl laza sem :D
-legyen oldalsó rail rajta, vagy ennek megfelelő, a maszknak és pár kiegészítőnek
-közepes és nagyobb fejű embernek is jó legyen, jó megoldás, ha állítható a belső méret egy feszítő tárcsával
-fülessel együtt is használható kényelmű legyen
-tan/coyotte/multicam színben
Köszi előre is a segítséget.

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Fórumtag

HozzászólásElküldve: pén. nov. 16, 2018 4:47 pm

Láttam már ilyet egy olcsóbb szemüveggel. Azt hittem tisztítás közben karistoltam össze egy foltban.

De most már máshogy gondolom. =)

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Fórumtag

HozzászólásElküldve: pén. nov. 16, 2018 4:07 pm

Járt már úgy valaki hogy az izzadsága felmarta a párásodás gátló réteget? Egy Oakley SI ballisztikus lencse. Egész játék alatt jó volt nemvolt pára láttam hogy folyik le rajta az izzadságom de mivel kiláttam nem érdekelt. Itthon meg azt látom hogy ahol lefolyt foltokban ottmaradt a nyoma. Megpróbáltam először sima mikorszálas szemüveg tisztítóval leszedni behomályosult. Aztán megpróbáltam nedves szemüveg törlővel az is homály lett. Egy másik helyen megnéztem és megmarta az izzadságom a réteget.

Le lehet ezt a réteget szedni? Vagy akkor 1 játék 1 lencse?

A keret maga nagyon jó (nem Oakley hanem egy ventillátoros) De ventillátor nélkül is eléggé szellőzik síma polikarbonát lencsével. Csak arra a kínai lencsére nem bíznám a szemem. Rácsos szemüveg nem játszik nálam mert sajátos kretén orvosi állapotom miatt (keloidos hegesedés) egy nagyobb karcolásba is bele vakulhatok.

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Fórumtag

HozzászólásElküldve: hétf. nov. 05, 2018 12:40 am

latyaa írta:
...De akkor pl a helmetet hogy tudják viselni?...

M88 replikát a védőszemüvegtől feljebb kell tolni pár centivel...azonnal csökken a pára.
(lásd alsó képek jelölése...)
Kép Elérhetőségeim (link)

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Moderátor

HozzászólásElküldve: szer. okt. 31, 2018 8:07 am

a kép link egyben a párásodás cikkhez: http://www.hazaiairsoft.hu/hol-tanyazik ... a-paraban/

a crossbow-hoz hasonló lövész szemüveg az ICE és revision sawfly. ezek itthon is kaphatók:
https://www.thearmybox.com/eyewear/ess-ice-glasses.html
https://www.thearmybox.com/eyewear/revi ... y-new.html

Vissza a tetejére
Fórumtag

HozzászólásElküldve: kedd okt. 30, 2018 7:29 pm

KÖszönöm hogy leírtad sokat segítettél :)
2 szemüvegre sikerült leszűkíteni a dolgot.
Az egyik egy Ess crossbow
másik meg egy Bollé X500.
X500 mondjuk nem tudom honnan fogom beszerezni mert sehol nem találtam, még amazonon se. Mind kettőnek borsos az ára, de lehet hogy az ESS lesz a befutó.

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Fórumtag

HozzászólásElküldve: hétf. okt. 29, 2018 3:53 pm

Hali,
a Pyramex I-Force témához tudok hozzászólni, mi haverrel most rendeltünk egyet 30 euróért darabját a német amazonról. Szombaton játszottunk vele, egy meccset bírt, utána elkezdtünk rendesen izzadni, és párásodott is onnantól sajnos. Szóval magában az sem tesz csodát. Bár kényelmes és jó minőségű szemüveg, de mi is azért vettük ezt meg relatív drágábban, mint mást, hogy megmeneküljünk a párásodástól.

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Fórumtag

HozzászólásElküldve: vas. okt. 28, 2018 6:15 pm

Rácsos szemüveg.

Vissza a tetejére
Fórumtag

HozzászólásElküldve: vas. okt. 28, 2018 5:54 pm

Köszönöm a válaszokat!
De akkor pl a helmetet hogy tudják viselni? Kép alapján is az egyenlő a totál párával, és a gyakorlatban is ilyen. Eddig az összes játékra elcipeltem magammal, de sose tudtam használni mert egyből pára, és idegesít :)
Néztem a Pyramex szemüveget, de nem nagyon találtam europában, egyedül egy boltba, ahol +35Euro lett volna a szállítás , ami számomra elfogadhatatlan.
A Valken Zulu nem a novritsch féle szemüveg?

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Fórumtag

HozzászólásElküldve: vas. okt. 28, 2018 4:03 pm

Az is segít, ha nem vagy túlöltözve.

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Moderátor

HozzászólásElküldve: vas. okt. 28, 2018 12:22 pm

párszor már ki lett vesézve a téma, de itt egy jó írás arról, hogy mi re kell figyelni:

Kép

Vissza a tetejére
Fórumtag

HozzászólásElküldve: vas. okt. 28, 2018 10:32 am

Olyan nincs ami sosem párásodik de pl. a két rétegű "thermal" szemüvegek egész jók.
Ilyen az általad említett típus is.
Ha a levegő hőmérséklete a harmatpontra csökken, a benne levő vízgőz kicsapódik.
Az a trükk, hogy a dupla fal miatt a belső réteg felülete magasabb hőmérsékletű mint a külső rétegé. A hatást növeli, a belső felület páramentesítő rétege. Ez annyit tesz, hogy ha mégis kicsapódik a pára, összefüggő filmet képez ami átlátszó.
Tapasztalatból mondom, hogy működik.
Milsim jellegű játékon Pyramex I-force/Valken Zulu szemüveget, CQB játékon Valken MI-7 maszkot használok.

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Fórumtag

HozzászólásElküldve: szomb. okt. 27, 2018 6:11 pm

Sziasztok!
Annyira nem beszédtéma játékokon se, de engem nagyon... nagyon nagyon idegesít a pára...
Egyszerűen elfogadhatatlan tartom hogy egy sportnak aminek ekkora a piaca, és nem melesleg nem is olcsó hobbinak számít, ne tudják kiküszöbölni a párát.
Már próbáltam mindent, vettem sima sima szemüveget, az is párásodót, vettem egy X800 replikát persze az is párásodott....
Rácsosba nem bízok.
Az eredeti X800 26000Ft, de ha nem párásodna, akkor meg venném, de egy próbára meg túl drága.
Most találtam egy szemüveget Pyramex I-force, néztem vidit róla hogy gőzőlgő kávé főlé rakják és semmi pára, igaz lehet?
Vagy ti mit használtok? Látom játékokon hogy mindenki szenved a párával, de nem beszéd téma.
Vettem egy fast sisakot is, de azt még hordani se tudom mert akkor ott tényleg vége és rögötn párás lesz minden.
Hogy tudjátok hordani a sisakokat páranélkül? Köszi :)

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Fórumtag

HozzászólásElküldve: kedd okt. 16, 2018 12:30 pm

Csokáv írta:
Ne a közepe feküdjön fel, hanem a két oldala. Hajtogasd "hegyesre", és a járomcsonton támaszkodjon. Az orrod és szád előtt 1-2 centi hely legyen. Nekem így váltak be a rácsos maszkok.

Na majd kipróbálom így,köszönöm!

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Fórumtag

HozzászólásElküldve: kedd okt. 16, 2018 11:48 am

Ne a közepe feküdjön fel, hanem a két oldala. Hajtogasd "hegyesre", és a járomcsonton támaszkodjon. Az orrod és szád előtt 1-2 centi hely legyen. Nekem így váltak be a rácsos maszkok.

Vissza a tetejére
Fórumtag

HozzászólásElküldve: hétf. okt. 15, 2018 9:58 pm

Üdvözlet!

Vettem egy ilyen csodát: http://www.taiwangun.com/en/masks/steel ... aign-id=20. Az lenne a kérdés,hogy hogyan lehetne ezt a maszkot kicsit kényelmesebbé tenni? Akárhogy állítottam,hajlogattam egyszerűen nem megy,vagy az orromat szorítja vagy az államat,már arra gondoltam,hogy valami textílt ragasztok bele...tudom ez eleggé egyén függő kinek mi a kényelem meg hogy hogyan jó,de hát ha valaki tud mondani valami okosat.

Előre is köszönöm,további szèp napot!

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Fórumtag

HozzászólásElküldve: csüt. júl. 26, 2018 12:37 pm

IOWA írta:
azért ne a 9 dodós szemüvegtől várjuk már a csodát...

Nem vártam csodát, egy esélyt adtam neki, ami végül is úgy néz ki működik. 30+ fokos melegben, vakító napsütésben szabadtéri CQB-n játszottunk 5 órát. A baseball sapkám sild-je is csöpögött az izzadtságtól, viszont a kis f0s 4000 forintos szenüveg semmi párát nem vett fel. Az alsó részén, ahol az arcomhoz ért volt egy pici inkább folyékony állapotú maszat, de annyi. Ráadásul még mesh maszk is volt rajtam, ami általában +50% párát jelent, még a Revision Bullet Ant szemüvegemnél is, amit UK-ból rendelt Revision párataszító nedves kendővel törölgetek. Úgyhogy én meglepődtem. Teljesen jól működött. Haver mellettem játszani is alig tudott, végig ablaktörlőznie kellett a szemüvegét. Köszi a sok választ mindenkinek, én be fogok ruházni egy drágább példányra is.

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Fórumtag

HozzászólásElküldve: szer. júl. 18, 2018 9:01 pm

Nekem több ilyen Edge-m van, csapattársnak is, ő is maximálisan elégedett vele, ő már régóta nyúzza, én az utóbbi egy évben szinte alig játszottam.
Meg se kottyan nekik a BB, elméletileg ezek pont úgy bírják, mint a többi nagy gyártó repeszálló szemüvegei. Csak nagy erejű lövedékkel, vagy sörétből több rálövéssel semmisíthetőek meg.

Van két hagyományos Edge szemüvegem, párásodnak, mint a szar, de fűnyírásra jók, az ott repkedő kövektől jobban félek, mint a BB-től. DE ezeken nincs vapor shield bevonat.
Viszont mellette van három vapor shield-es Edge-em is.
Sokszor leírtam már, rövidre fogom, de nem kamu, bepárásítani a bevonat eltávolítása, megrongálása nélkül nem lehet. Csapattárs maszk nélkül használja, a párát nem ismeri.
Óvatosan kell bánni velük, körültekintően takarítani, de nagyon meghálálják. Nem tudom, hogy így mennyi időt fognak kibírni, de lengyelektől is elég olcsón lehet rendelni belőle, ha évente 6000-ből megúszod a párát egy rendesen repeszálló szemüveggel, szerintem elfogadható, számolja csak mindenki össze, mennyit költött már erre idáig.

Van persze gyenge pontjuk, mégpedig ha maszkkal vagy más, szerencsétlenebb módon a fejedhez, bőrödhöz szorítod őket. Ilyenkor lefolyik az izzadság belül a lencsén, és nem klasszikus párásodást tapasztalsz, hanem mintha vízfüggönyön néznél át, a nedvesség, mint valami olaj, finoman szétterül a lencsén, biztos a bevonathoz van köze.
Kerékpározáshoz is sokáig használtam az egyiket, a sisakomból szó szerint csorogni szokott a nafta, mikor megállok és kinyomom, de a szemüvegen jól átlátok így is.

Nekem az a bajom a hagyományos kialakításúakkal, hogy ragaszkodom a maszkhoz, féltem a fogsorom, meg a szexi kis pofikámat, de van nekik síszemüveg-szerű kivitelük is, Edge Blizzard néven, szereztem egyet, természetesen így a szivacsozás távol tartja a lencséket a bőrtől, és ezt maszkon kívül is lehet hordani, ezzel a párásodás nálam idáig nulla, pedig én sajnos az emberiség legjobban izzadó 10%-ba tartozom.

Próbáljátok ki őket, nem kerülnek sokba, csak a vapor shield meglétére és megőrzésére figyeljetek, meg a helyes használatra, szerintem nem fogtok csalódni!

ui.: Mindenképpen olyat vegyetek, ahol felül is van keret a lencsén (tehát ESS Ice-hoz hasonlót NE), és a legnagyobbnak tűnik a lencse felülete, oldalt is, hogy minden irányból védjen, ahogy a többi repeszálló cuccot, úgy ezeket sem az oldalról érkező BB ellen tervezték.
Térkép: http://archivportal.arcanum.hu/maps/htm ... oogle.html

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Fórumtag

HozzászólásElküldve: szer. júl. 18, 2018 5:55 pm

Csoda attól függ, mihez képest.. Rácsost, 500-as munkavédelmit simán veri, szerintem egy elhasznált lencséjű ESS-nél is többet fog nyújtani. Új, jó állapotú ESS, egyéb katonai szemüvegek nyilván nem véletlenül kerülnek sokszor annyiba. A páravédő bevonat tapasztalatom szerint működik, extrém helyzeteket kivéve (nagy meleg, magas páratartalom, erős izzadás). Maga a védelem része a dolognak nem egy nagy cucc. 300 forintos kisker árért lehet en166f-es szemüveget csinálni, nincs értelme ezen spórolni, aztán rátenni egy működő páravédő bevonatot. Nagy kérdés, hogy a bevonat mennyire tartós, nekem olyan 20-30 napnyi játék van benne és nem érzékeltem, hogy jelentősen romlott volna.

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Fórumtag

HozzászólásElküldve: szer. júl. 18, 2018 5:30 pm

@Apoth

Nekem is ugyanattól a gyártótól van a Sharp Edge (Thin Temple) típus.
Múlt hónapban a balleground-on egy 500+-os sniper eltalálta az alsó szélétől kb 2-3mm-re.
Akkorát szólt, hogy beleremegett a fejem. Picit meg is ijedtem, visszamentem a HQ-ra megnézni, hogy kell e cserélni(repedés stb amitől veszélyes lett) ,de meglepődve láttam, hogy egy kb 0.2mm-es nagyon halvány horpadástól eltekintve semmi baja.

Az enyémen vapor shield nevű bevonat van, az eddig remekül működött mind cqb-n mind kültéren. Ha nagyon beizzadod(nem pára, csak a fejedről folyik rá a víz) , csak át kell törölni egy mikroszálassal és mehet tovább a móka.

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Fórumtag

HozzászólásElküldve: szer. júl. 18, 2018 4:01 pm

azért ne a 9 dodós szemüvegtől várjuk már a csodát...

Vissza a tetejére
Fórumtag

HozzászólásElküldve: szer. júl. 18, 2018 3:50 pm

Köszi szépen!

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Fórumtag

HozzászólásElküldve: szer. júl. 18, 2018 3:35 pm

Nekem van másik Edge szemüvegem, hasonló technológiával, és elég jól működik pára szempontjából. Olyan nincs, hogy "egyáltalán nem párásodik", de ár-érték arányban elég jó, normál körülmények között tuti tiszta marad. Viszont rá fog csepegni az izzadság a fejedről, ami szép foltokat hagy rajta (letörölhető), illetve mivel ez egy bevonat, nyilván idővel lekopik.
Szabvány alapján bírnia kell mindent, ami AS, sima aeg nem csinált vele semmit, sniperem nincs itthon.

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Fórumtag

HozzászólásElküldve: szer. júl. 18, 2018 2:18 pm

Vettem egy Edge Tactical Dragon Fire szemüveget. Az eladó szerint ezek egyáltalán nem párásodnak, na majd meglátjuk. Mielőtt próbaképpen szétlőném, azért megkérdezem, ez ugye alkalmas 600 FPS-es sniperek ellen is? Azt mondják, hogy:
"Edge Tactical Eyewear glasses are tested in independent laboratories to ensure their compliance with ANSI Z87.1+2010 and Military Ballistic MCEPS GL-PD 10-12 standards. All Edge lenses block 99.9% of UVA, UVB, and UVC radiation and are coated to reduce scratching."
https://www.safetyglassesusa.com/xdf61-g15.html

Köszi!

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Fórumtag

HozzászólásElküldve: kedd máj. 15, 2018 11:05 am

védőszemüvegre 6B34
védőszemüvegre 6B50

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Fórumtag

HozzászólásElküldve: hétf. máj. 14, 2018 8:12 pm

Vartanus írta:
...

Szemüveg: Plexi, nem törik a rossz BB a szemedbe. Pyramex I-Force, GX-1000-el sokan meg vannak még elégedve, (face, google, meg softair kereső a barátod, ha sokkal konkrétabb tapasztalatokat keresel) Én is fontolom a pyramexet, de még nem szántam el magam.

Maszk: Ízlések és pofonok, én a rácsosat barkácsoltam a szemüveg mellé (inkább az államnál zavart a célzásban, mint a szemüvegnél/orrnál, persze így is betéved 1-1 golyó a kettő találkozásánál, de ha nem kell fogkoronát csinálni, az nekem már bőven megteszi :).

Sisak: Csak geardo miatt illetve ha nagyon félsz, hogy rádesik valami vagy fejre esel. Mellesleg eléggé lehet benne párásodni is. Fejvédelemre elég baseball, boonie, kendő, és társai.
A railek lámpák, éjjellátók, fejkamerák felhelyezésére szolgál. Ha most kezded én inkább szemüvegre tolnám a helyedben ezt a pénzt. Sisak ráér, ha milsim-re hajtasz és kitaláltad hogy mit is akarsz.

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Fórumtag

HozzászólásElküldve: szomb. máj. 12, 2018 8:45 pm

Vartanus írta:
...

Ha olcsón akarsz kijonni akkor a sisakot engedd el akkor inkább egy jó minőségű védőszemüvegre ruházz be és azért ne sajnáld a pénzt.
Pl.: ESS, Revision, Oakley, Bollé, MSA, WileyX. Strapabíróbbak és a lencséjük is garancia hogy nem törik csak úgy a szemedbe.
Találsz többek között http://www.military-shop.hu-n és http://www.tacticalstore.hu-n.

Nem hátrány ha több lencse is van hozzá, sötétített és víztiszta. A jobb márkák víztiszta lencséje is UVA/UVB védelemmel rendelmezik.

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Fórumtag

HozzászólásElküldve: pén. máj. 11, 2018 4:58 pm

@Vartanus:

Nekem ezek a tapasztalataim:
Szemüveg: tökéletes a normál munkavédelmi szemüveg, csak arra figyelj, hogy a lencse F osztályú becsapódás védelemmel rendelkezzen, és oldalról is takarja a szemedet.
Rácsosat ne! nagyon ne, egyik srác arcmaszkján a múltkor robbant a bio BB, kis darabot lelőttem az orrából. Bele se merek gondolni mi lett volna ugyanez rácsos szemüveggel.

Maszk: én sima egyszerű félmaszkot(elöl rács, körben szövet) használok cqb-re, kültéri játékokra állítólag elég ha csukva tartod a szádat, vagy egy stílusos arab kendő a szád elé.

Sisak: Ha nem milszimezel nem látom értelmét(főleg nyáron, napon). Én sima baseball sapkában nyomom, eddig azzal nem volt gond.

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Fórumtag

HozzászólásElküldve: pén. máj. 11, 2018 4:14 pm

Sziasztok!

Szemüvegnek, maszknak és sisaknak mit javasoltok a kezdő szetthez?

Szemüveg: Plexi vagy rácsos a jobb/bevált és miért?

Maszk: Jobb a fél arc+ szemüveg kombó,mint a teljes arcot fedő maszk?

Sisak: mennyire tartjátok szükségesnek a sisakon lévő raileket?

Én olyan 20-30K-ból szeretném kihozni ezt a három védőfelszerelést.

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Fórumtag

HozzászólásElküldve: kedd márc. 13, 2018 8:15 am

Ryan89 írta:
Hát nem kíméltem.... Tudom mire gondolsz, egy ismerősömnek olyan van amit kb oda hajtogatsz ahova akarsz.... De amit én beszereztem rugalmas, nem marad úgy... félbe hajtom, és utána is ugyanaz az alakja sajna. Ti mire esküsztök? Milyen arcvédelem ami kényelmes, és véd is rendesen?

Szia! A maszkok sosem lesznek kényelmesek, inkább azt mondanám hogy hajlítgatással, vágással kényelmesebbé lehet tenni. Van aki beéri egy kendővel, ami kb arra elég hogy hamarabb múljanak el a BB ütötte piros foltok, de a fogaidat nem védi. Én vettem egy ilyen http://goo.gl/tBtppc maszkot, szörnyű. Nem marad a fejeden, levegőt sem kapsz benne. Azt tanácsolom hogy vegyél egy sima olcsó hajltható maszkot és próbáld az arcodhoz, illetve a szemüvegedhez formálni. Nekem eddig ez a legjobb megoldás az arcvédelemre.

SZU írta:
A borotva habos technikát próbáltam már.
Rettentően izzadok és parasodik a szemuvegem. A habbal kb 2 óra tökéletes, utána kis legyezéssel elfogadható még cqbban is. Nélküle kb fél óra múlva játszhatatlan nekem a szemüvegezés.

Szia!
Megvettem a Revisiont és elég jónak tűnik, bár használt. Párásodás van egy pici, bár nem annyira hamar mint más szemüveggel. Viszont kapható hozzá egy páramentesítő törlőkendő, ami igazi varázsszer, eddig 3-4 óra használat alatt semmi pára nem volt. Van egy angol fószer, aki a hadseregtől kapja nagy tételben, és olcsón árulja az ebayen: https://goo.gl/gyB5cz
minden kendőhoz van zárható pakett, és a leírás szerint 25-30 alkalomra jó. Ha gondolod tegyél egy próbát.

Használd a szerkesztés gombot mod by Vivax

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 3043 hozzászólás ]  Oldal 1, 2, 3, 4, 5 ... 87  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra