SoftAir.hu
Airsoft fórum
KERESÉS
Vezérlőpult
Konverter
Cikkek

Taglista
Csoportok
GyIK
MASZ 2015
Fórumszabályok
Webmail
JÁTÉK NAPTÁR
Pontos idő: pén. aug. 18, 2017 11:46 am

Időzóna: UTC + 1 óra

Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 2219 hozzászólás ]  Oldal 1, 2, 3, 4, 5 ... 64  Következő
Szerző PM
Fórumtag

HozzászólásHozzászólás témája: Re: Gázüzemű replikák: GBB Puskák
HozzászólásElküldve: szer. aug. 16, 2017 8:11 pm
HozzászólásMutasd csak ezt az üzenetet

Hello!

Információ gyűjtésként kérdezném, hogy GHK AK(speciel AKMS) és M4 között kicsomagolástól fogva mennyi gondvan vagy mennyire megbízhatóak jelenleg egy G5-öm van, ezzel se volt majnem 2 év alatt semmi gondom csak újítanék egyet.

Esetleg saját tapasztalatok pro és kontra!?

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Moderátor

HozzászólásElküldve: pén. aug. 04, 2017 3:06 pm

Az AEG-es dolgot szanáltam. Maradjunk a topik témájánál!

Vissza a tetejére
Fórumtag

HozzászólásElküldve: szer. aug. 02, 2017 9:34 am

Tomii írta:
i.
(Ez nekem elég gyanúsan hangzik, inkább kihagynám)

attól hogy valami olcsó még nem biztos hogy rossz is ;)
vannak akik nem árulgatnak hanem el akarnak adni így olcsobban tesznek fel ezt azt ;)

anno a G5 DMR kittel 5 db tárral nem tudtam eladni sehogy sem :(
aztán sikerült eladnom olcson (bár újonnan 70 ért vettem a puskát az 5 db tárat meg 55 ért)

squad leader No.747
Kép

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Fórumtag

HozzászólásElküldve: kedd aug. 01, 2017 12:56 pm

Ezt a kérdést inkább az általános AEG kérdések körében kéne feltenned, mint a gázos rovatban. Én elektromoshoz amúgy se értek és őszintén szólva a hideg futkos a hátamon a gondolattól is... :))

Vissza a tetejére
Moderátor

HozzászólásElküldve: pén. júl. 28, 2017 3:04 pm

bölcs döntés volt.

Vissza a tetejére
Fórumtag

HozzászólásElküldve: pén. júl. 28, 2017 7:51 am

Köszönöm a válszokat! Megerősítettetek hogy AEG-t vegyek, egy JG G36-C lesz a választott.

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Fórumtag

HozzászólásElküldve: szer. júl. 26, 2017 10:53 am

Army G36 műkésre bírására számolj 50K és a tárak árát! WE esetén csak 30K-t és tárak árát.
Egy tár is Army esetén 7-9k, WE esetén 15-18k darabja, nagyon nem mindegy.

Vissza a tetejére
Fórumtag

HozzászólásElküldve: szer. júl. 26, 2017 10:47 am

A tárak miatt nem leszel ugyanott. A kb 30-as tárak kevesek, főleg egy kezdőnek, és gázosoknál nagyon drágák, de nem csak anyagilag sok a sok tár, de dögnehéz is.

A gázos puskáknál ráadásul nem dobozból kiveszed, használod sokáig, hanem a használathoz is már alkatrészek cserélendőek. Tartós használathoz meg nagyon sok mindent kell belül cserélni. Élményben nagyon jó, amikor működik.

Ha kapható valahol még, akkor a Boyi G36-ja egy jó alternatíva. Van benne egy pici visszarúgás, meg csattogás, de mégiscsak AEG, ráadásul igen pontos is.
Vagy a JG, ami egy alap, de annak elég jó fegyver.

Kezdőnek inkább AEG-et javasolnék, mert a gázos fegyver a realisztikusság oltárán elég sokat feláldoz a használhatóságból. Hatékonyabb egy AEG.

A hozzászólást 2 alkalommal szerkesztették, utoljára Csokáv pén. júl. 28, 2017 3:07 pm-kor.
Vissza a tetejére
Fórumtag

HozzászólásHozzászólás témája: Re: Málha, mellény, PMR rádió, BB és minden más apróság
HozzászólásElküldve: szer. júl. 26, 2017 8:47 am

Sziasztok!
Kezdő felszerelést állítok össze, és egy dilemmába estem, ennek megoldásában kérném a segítségeteket. Azt már eldöntöttem, hogy egy G36C lesz az első fegyverem, már régóta tetszik. Viszont odáig jutottam, hogy egy JG G36C LiPo akksival és töltővel árban kb ugyanott van mint egy Army GBBR. Igazából a legnagyobb érvem a GBB mellett az hogy eléggé realisztikus a működése, de kíváncsi lennék hogy ez hosszú távon is megéri-e? Ha vannak tapasztalataitok, szórjatok meg vele rendesen :)

Üdv!
Apoth

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Fórumtag

HozzászólásElküldve: szer. jún. 28, 2017 6:34 pm

UZI téma.... előzetesen leszögezném nem reklám céllal írom amit írok, van itthon 3db v2 kiadású, pótalkatrész miatt azokat ésszerű megtartanom, de új vásárlóknak inkább a V1-et javaslom.

Alapvető különbség a V1 és V2 kiadású kwc uzi között, hogy míg előbbi closed bolt rendszerű, addig a v2 open bolt imitációból tüzel. Tokfedelet felcsapva előbbinél az ütőszeg és zár imitáció az élesre hajazó módon lett kialakítva, egész jópofa a részleges szétszerelése/működése, míg az újabb verziónál egy gbb kocka az egész egy pilinszka helyretolórugóval.

Kialakításán kívül anyaghasználatában is jelentősen eltér a kettő, v1 verzióban műanyag volt az elsütőbillentyű, meglepően jó minőségű spiáter az elsütőszerkezet és maga a műanyag test is ugyan nyomásra nyaklott, de köröket vert az új verzió gagyi testére. Korainál könnyedén lejött a tokfedél, a csavarok szépen kitekerhetőek voltak....no ez a V2-re már nem mondható el. Mérethelyes, normális csavarhúzókkal egy csavart kivéve mind elnyalódott, az utolsó ami nem, annak a komplett feje letört :D De legalább az elsütőbill fém (spiáter) ami gondolom mindezért kárpótol.

Tárak: V1 és V2 alapból nem kompatibilisek, utóbbinak 0.5mm-rel magasabb a szája, cserélgetve ez pont elég ahhoz, hogy a zár megakadjon, vagy hibásan töltsön

Tuning kütyük: V2 kizárólag a tárrugót fogadja, mást nem is fogsz hozzá kapni...meghal akkor falidísz onnantól. Ezzel ellentétbeng a V1 plug n play módon fogad mindent. Guarder zárkeret és vezetője(egyben ütőszeg) kötelező darab, gyári azonnal törik és mindegyikben, anélkül meg nem működik semmi.

Guarder fém test: Túlárazott fos. Ha nem mondják nem veszed észre, hogy éppen az van a kezedben, a műanyag test hajlása csak szerelgetés közben érződik. Első bekezdés miatt a V2-be szereltem be és a módosítások miatt nem is tudom tesztelni a másikkal....röviden összefoglalva...szét kell reszelni... Bütyköket eltávolítani, lyukakat helyrerakni, felbővíteni....így is egy pici belső darab lepattant az egyik izgi összeillesztési lépéskor. Galiba nem lett belőle, de sejteti milyen minőségi alu az alapanyag.

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Fórumtag

HozzászólásElküldve: kedd jún. 27, 2017 7:12 pm

Sajnos ismét gondjaim támadtak a GHK M4-esemmel.
Illetve, az egyik GHK G5 tárammal.

Ha ezt a tárat használom akkor mindig duplán, vagy triplán etet.
Lövök egyet-kettőt, majd egy nagy szisszenéssel távozik az összes gáz.
A zártömb elöl marad, de nem teljesen, mert két vagy három BB be van szorulva a zárfej és a csőfar közé.
A lőkép is érdekes, ha ezt a tárat használom. Mielőtt elakad, a BB-k erősen balra húznak.

A másik G5 tárammal nincs ilyen gond. Azt ki tudom űríteni automatán, minden gond nélkül.

A feeding lip nem repedt meg, nem tudom mi lehet a gond.

Amit eddig a fegyverben cseérltem:

Beszerltem egy TNT Hup-up egységet a hozzá tartozó belső csővel.
Kicseréltem a fekete O-ringet a nózin, mert szorult.

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Fórumtag

HozzászólásElküldve: kedd jún. 20, 2017 9:40 am

Jól hangzik. Kényeztess minket sok fotóval - külsö, belsö és a kész mordájról is. ;) Facekon csatlakozz a Magyar GBBR Klubhoz is.

Vissza a tetejére
Fórumtag

HozzászólásElküldve: kedd jún. 20, 2017 7:25 am

Csak alu, de az. A meglepi az volt benne, hogy gyárilag a teljes V1 acél tuning szett nem járna hozzá.

Most szerintem lesz egy belsőleg pöpec V1em, maholnap meg megjön a v2 és arra rádobom a köntöst.

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Fórumtag

HozzászólásElküldve: hétf. jún. 19, 2017 11:12 pm

Félrecsomagolták vagy rendelted? Ez egy Guarder acél szett? :oops:

Vissza a tetejére
Fórumtag

HozzászólásElküldve: hétf. jún. 19, 2017 8:36 pm

Köszi az infókat Bat!

Kaptam egy fura dobozt és a tartalmát valamibe bele kell pakolni
Kép

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Fórumtag

HozzászólásElküldve: hétf. jún. 19, 2017 8:05 pm

@KisOyama
Szerinted hanyagold a GHK-GnG AEG-GBB szetteket. Újabban elfogadhatóak, de egy tömítés tönkremenetele esetén azonnal működésképtelen lesz. Másrészt a hopup kamrája és a "zárkerete" is gyakran törik, sérül. Alkatrész csak rendeléssel szerzel hozzá. Manapság egy GHK G5 használtan 70-90K között megvehető, de újonnan is 100-120K között vannak. Hasonló a helyzet pl egy KSC MP9-cel is pl. Megint nagyon olcsó és jó konstrukció a KJW KC-02-ese (Ruger 10/22 replika), árban és tartósságban is kiemelkedő - nem beszélve a TDC hopupról, ami normális csővel és gumival közel pontlövő lesz.

@Rowen
A zárkeret változott meg. Egyszerűbb és picit tartósabb lett. Kevesebb alkatrész van benne és felépitésére jobban hasonlít az újabb KSC-re - elvi felépités. A zárban egy rézhenger került be, amivel a tömitettség jobb. Az elsütő nem változott, a hopupja továbbra is a szerelhetetlen vmi, mint eddig volt. Az Arnies-on vannak képek a GBBR-rovatban, nézz rá.

Vissza a tetejére
Fórumtag

HozzászólásElküldve: hétf. jún. 12, 2017 6:43 pm

Swiss arms protector és az átcsomagolatlan kwc uzi ver2 között van valami érdemi különbség ?

Néha pont annyira nyúlnak bele, hogy éppen ne legyen jó arra amire használnád.

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Fórumtag

HozzászólásElküldve: csüt. jún. 08, 2017 8:59 pm

Batmause írta:
@Szkendi
Milyen alkatrészek vannak benne jelenleg? Esetleg volt benne vmi cserélve? Olyan, mintha a sear nem fogná meg a kakast, így néha rövidsorozatot enged el. Esetleg nézd meg az elsütőbillentyű - kakas és sear - kakas kapcsolatát.

@Kisoyama
Ha GHK-t veszel, nem kell szervízelni, kb mint egy AEG-et vagy még annyit se. Egy GHK esetén pl a legnagyobb gond is 20-30 perc alatt orvosolható, akár a harctéren is. Ajánlom figyelmedbe YouTube-on azt a csatornát, amely neve GBB Hungary - nagyon sok bemutató, technikai segítség és egyéb található ezen a csatornán.

G&G CM16 GBB esetleg? Gyanúsan olcsó számomra, de csak jót hallottam róla.

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Fórumtag

HozzászólásElküldve: csüt. jún. 08, 2017 7:57 am

Próbáltam, de elkövettem azt a hibát hogy a GBL csövet nem vettem meg hozzá. Egy gyári sima réz vsr csövet használtam vele, így az aeg rendszerű g5 cső+kamra kombóhoz képest 40fps-t vesztettem.

Kérdés hogy GBL csővel vagy bármi prec csővel hogy viselkedett volna mivel a KM 45 gumi és egyéb VSR gumik egy hangyányit se szorítottak rá a nózira, csak a modify, de az pont jó volt.

Ennek ellenére a lőkép pocsék volt, úgy értem ha FPS ingadozik akkor fel/le liftezik a bb, mivel eltérő erővel tekeri meg a hopup, viszont itt meg ment fel/le balra jobbra mindenhova, csak egyenesen nem.

Hézagoltam a lenyomókaron ami a céencé megmunkálás ellenére még köszönő viszonyban sincs a beszerző féle megvalósításokkal, de az eredmény nem lett sokkal jobb.

Továbbá a kamra összeszerelésekor két oldalsó hernyócsavar rögzíti valami mikroszkópikus mérettel a belső csövet, amit egy csőtisztítás alkalmával sikerült feltolnom a zárral együtt ütközésig. Demoralizáló.

Mondanám hogy ugyanitt áron alul eladó hulk kamra :D de valahol bosszant a történet, mert jobbnak kéne lennie a gyárinál de sajna nem az. Pedig jobb is lehetett volna. Majd ha lesz rá pár napom szórakozok vele.

Vissza a tetejére
Fórumtag

HozzászólásElküldve: szer. jún. 07, 2017 3:35 pm

Sziasztok sporttársak!
Olyan kérdésem lenne hozzátok hogy valaki probalta már-e a GHK G5 HULK HOP UP kamrát?

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Fórumtag

HozzászólásElküldve: kedd jún. 06, 2017 4:45 pm

@Szkendi
Milyen alkatrészek vannak benne jelenleg? Esetleg volt benne vmi cserélve? Olyan, mintha a sear nem fogná meg a kakast, így néha rövidsorozatot enged el. Esetleg nézd meg az elsütőbillentyű - kakas és sear - kakas kapcsolatát.

@Kisoyama
Ha GHK-t veszel, nem kell szervízelni, kb mint egy AEG-et vagy még annyit se. Egy GHK esetén pl a legnagyobb gond is 20-30 perc alatt orvosolható, akár a harctéren is. Ajánlom figyelmedbe YouTube-on azt a csatornát, amely neve GBB Hungary - nagyon sok bemutató, technikai segítség és egyéb található ezen a csatornán.

Vissza a tetejére
Fórumtag

HozzászólásElküldve: vas. jún. 04, 2017 9:53 pm

Sziasztok! A véleményeteket szeretném kikérni. Arról lenne szó hogy van nekem egy nagyon-nagyon szeretett Dboys HK416 D-m ami AEG. De nagyon szeretnék GBB-re váltani, az lenne a kérdésem hogy megbízható dolog ez a GBB, igaz hogy 3-4 havonta szervízelni kell? Mert hallottam róla midnent de kíváncsi lennék a Ti véleményetekre is, hiszen sorsdöntő lehet részemről, hangsúlyozom nagyon tetszik Nekem a dolog és dacára a magas anyagi feltételeknek, Én tennék vele egy próbát ha valóban megbízható. A válaszokat nagyon szépen köszönöm előre is! Legyen szép estétek! :wink:

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Fórumtag

HozzászólásElküldve: vas. jún. 04, 2017 5:59 pm

Sziasztok!

Lenne nekem egy WA rendszerű M4 GBBR-em. Olyan problémám van vele, hogy egyeslövésben néha sorozatot lő. Mi lehet a baja? Melyik alkatrésznél kellene keresni a hibát? Már szétszedtem az elsütőt de nem találtam problémát.

Köszöntem.

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Fórumtag

HozzászólásElküldve: vas. márc. 12, 2017 5:08 pm

Szia!

Újabban a lenyomókarok brutálisan sorjásak, nem is hiszem el miért rakják így össze.
Wrench-ből nagyon sokféle van, a helyi boltokban kérdezz rá. Annó Element-et vettem kezdésnek, ami árban elfogadható, de idővel a delta ring leoldásakor a szemölcs eltörhet. Ami kifejezetten airsoftra van és jó minőségű, az a G&P-nek a megfelelő delta ring wrench-e, amely csak arra jó - másra nem -, nem több funkciós. Ezentúl rendes gunsmith wrench-ek jöhetnek szóba, ebay-aliexpress és társain könnyen beszerezhető.

A barrel extension kiszedéséhez az egész front set-et bontani kell. Gázblokk-irányzék keresztcsapjait ki, egészet kihúzod endecapestül és gázvisszavezetőcsövestül. Aztán a delta ringet oldod le a tokfelsőről, külső ezután lejön. A csőfart pedig hopupostól kiveszed a tokfelsőről - a hopupot pedig kihúzod a csőfarból.

Vissza a tetejére
Fórumtag

HozzászólásElküldve: szomb. márc. 11, 2017 2:30 pm

Szereztem .30-as BB-t és végre volt alkalmam kipróbálni.
Sajnos még mindig felfelé hord, annak ellenére, hogy 0-án van a hop-up.

A csőfarba belenézve, hiába tekergetem, a gumi mindig ugyanannyira lóg be. Szerintem a következő probléma állhat fent:

Szívesen szétszedném, hogy eltávolítsam az esetleges sorját a karról, de nincs hozzá megfelelő eszközöm, hogy leszedjem a 'barrel nut'-ot.

Ti mit használtok? Honnan tudnék hozzá szerezni szerszámot?

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Fórumtag

HozzászólásElküldve: vas. feb. 19, 2017 5:33 pm

0.20-ast semmibe, csak kronózáskor.
Gázosok szeretik a nehéz BB-t (ha 0.20-assal kronóznak, lásd még Joule creep), 0.30 körül használd szerintem.

Vissza a tetejére
Fórumtag

HozzászólásElküldve: vas. feb. 19, 2017 3:41 pm

Sziasztok!

A GHK M4-esemet eddig nem nagyon próbálgattam a hideg miatt.
Most, hogy jobb az idő, elhatároztam, hogy beállítom a hop-up-ot és belövöm a red dot irányzékot, viszont felmerült egy probléma.
Teljesen mindegy, hogy a hop-up milyen pozícióban van, a fegyver mindig felfelé hord.
Ennek mi lehet az oka?

.20-as BB-t használok.

Segítségeteket előre is köszönöm.

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Fórumtag

HozzászólásElküldve: csüt. feb. 02, 2017 8:23 pm

TheVisitor írta:
Köszönöm a válaszokat!

GHK M4A1-re rá lehet-e szerelni eredeti Magpul pisztolymarkolatot és tust, módosítások nélkül?

Igen, rá.

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Fórumtag

HozzászólásElküldve: szer. feb. 01, 2017 7:47 pm

Köszönöm a válaszokat!

GHK M4A1-re rá lehet-e szerelni eredeti Magpul pisztolymarkolatot és tust, módosítások nélkül?

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Moderátor

HozzászólásElküldve: hétf. jan. 30, 2017 5:33 pm

TheVisitor írta:
Walther, Swiss Arms

Ugyan az a gagyi minőségű dot amit olcsón megkapsz, de ők drágán adják.
(ugyan ez igaz bármilyen Walter ill. Swiss Arms cuccra is)

Vissza a tetejére
Fórumtag

HozzászólásElküldve: hétf. jan. 30, 2017 5:16 pm

Sziasztok!

Köszönöm a segítséget, körülnézek.
Vadászboltokban nézelődtem, nem tudom, hogy a Walther, Swiss Arms és egyebek, mennyire megbízhatóak. A leírásban azt olvastam néhányról, hogy kiskaliberű éles fegyverre ajánlják, akkor gondolom csak bírják.

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Fórumtag

HozzászólásElküldve: hétf. jan. 30, 2017 4:38 pm

TheVisitor írta:
Ez mennyire igaz? Milyen márkájút ajánlotok, ami jó minőségű, de még megfizethető?

Most G&P M2-es használok, imádom. WE G36-on és GHK PDW-n sem mászott el - amelyek már combos visszarúgással dolgoznak. Úgy hallom az újabb Element dotok is bírják a rázkódást (pl eMRDS) és nagyon sok jó RMR és Docter másolat van pl.

Nem régen lecseréltem a távcsövet is a KC-02-ön (KJW 10/22), mert folyamatosan elmászott. Tasco-copyt cseréltem VisionKing-re, a különbség nem összehasonlítható.

Vissza a tetejére
Fórumtag

HozzászólásElküldve: hétf. jan. 30, 2017 12:03 pm

TheVisitor írta:
Sziasztok!

Szeretnék egy red dot irányzékot venni egy M4A1-esre, de úgy tudom az olcsóbbak nem bírják a strapát, amit egy GBBR-re szerelve kell elviselniük. Vagy elmászik a pötty a rázkódástól (zero shift), vagy teljesen tönkremennek.
Ez mennyire igaz? Milyen márkájút ajánlotok, ami jó minőségű, de még megfizethető?

Segítségeteket előre is köszönöm!

Samoon-os micro T1-et használok tán 2 éve lassan, azóta is működik, 2 elemcserével, (rácsos element killflash nem jó hozzá), de ez annál inkább:
http://www.bunnyworkshop.com.hk/airsoft ... -dot-Sight
Mondjuk én még 52$-ért vettem egyéb rendelés mellé... a jelenlegi árért van választék...

Vissza a tetejére
Fórumtag

HozzászólásElküldve: vas. jan. 29, 2017 10:41 pm

Ez élesre való dot, nemdrágán.
https://www.aliexpress.com/item/Tactica ... 35927.html

Vissza a tetejére
Fórumtag

HozzászólásElküldve: vas. jan. 29, 2017 9:03 pm

Ha biztosra akarsz menni, akkor a legolcsóbb megoldás , ha a Samoon-ról rendelsz a GHK-khoz ajánlott optikákat.
Az más kérdés, hogy így is elég borsos, kis utánajárással szerintem éles dot-okat (persze nem a legdrágább márkákból, hanem kópiákat, amiket kis cégek csinálnak, de éles fegyverekhez) is kapsz majdnem ennyiért.
Térkép: http://archivportal.arcanum.hu/maps/htm ... oogle.html

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 2219 hozzászólás ]  Oldal 1, 2, 3, 4, 5 ... 64  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra